wyszukaj:

Budowa domku na działce - czy można zastosować płyty warstwowe?

Każdy z nas mając kawałek ziemi marzy aby wybudować sobie na niej domek. Niestety murowane altanki są dość kosztowne a zbijane z desek niezbyt stabilne i narażone na włamanie. Ponadto przy pierwszej metodzie czas budowy będzie długi i wymagać będzie zatrudnienia osoby wykwalifikowanej aby zachować pełne bezpieczeństwo.

W drugiej sytuacji nie ma mowy o jakiejkolwiek stabilności czy funkcjonalności. Domki takie są słabe i narażone na zjawiska pogodowe. Ponadto niszczą się bardzo szybko i raczej nie nadają się na zimę z powodu braku ogrzewania. Płyty warstwowe są materiałem wszechstronnie wykorzystywanym w budownictwie.

Na przełomie ostatnich kilku lat zdobyły swoją popularność i zostały ulepszone pod względem funkcjonalności. Budowanie altanki na działce z płyt jest czynnością bardzo prostą a przy tym ma raczej same zalety. Zakup płyt nie jest kosztowny i możemy je dostać w różnych wariantach zarówno kolorystycznych jak i gabarytowych.

Dzięki swoim rdzeniom przeznaczonym do odpowiednich konstrukcji zapewniają izolację akustyczną jak i termalną. Na działce jesteśmy narażeni latem na duże upały a zimą w przypadku braku ogrzewania nie mamy użytku ze standardowej altanki.

Płyty warstwowe zupełnie zmieniają zastosowanie domków na działkach gdyż dzięki odpowiedniemu wypełnieniu latem chronią i nie przepuszczają ciepła a zimą chronią przed zimnem i zachowują dodatnią temperaturę wewnątrz. Ich rdzeń może być poliuretanowy styropianowy albo z wełny mineralnej. To ostatnie dodatkowo chroni przed ogniem i nie przepuszcza go.

Potrafi przez około dwie godziny nie pozwolić mu się dostać do środka. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku wielu pawilonów w tym altanek działkowych. Płyty warstwowe są lekkie i mają możliwość wielokrotnego montażu i demontażu także w przypadku przenoszenia altanki w inne miejsce nie będzie problemu.

Domek taki będzie też bardzo ekonomiczny w utrzymaniu ponieważ nie wymaga specjalnych środków konserwacji ani dodatkowego ocieplania zimą. Płyty warstwowe to idealne rozwiązanie na działkę.

.

temperaturę wewnątrz

wełny mineralnej